ahansale

تحلیل هفته| آنچه در هفته اول اسفند در بازار گذشت.

تحلیل بازار در هفته دوم فروردین

تحلیل هفتگی

وضعیت بازار در هفته دوم فروردین

روزهای پایانی سال گذشته با نوسانات افزایشی بازار به تاثیر از عوامل داخلی و خارجی به کار خود خاتمه داد اما پیش بینی می شد این افزایش قیمت آهن و فولاد در سال جدید نیز به پیروی از سنوات گذشته ادامه داشته باشد که پیش بینی کاملا درستی بود.

بازار ارز نیز با نوسانات افزایشی همراه بود به طوریکه نرخ هر دلار آمریکا در ابتدای هفته گذشته با اندکی کاهش با قیمت ۲۶ هزار و ۹۵۰ تومان معامله شد و در پایان هفته با قیمت ۲۷ هزار و ۴۵۰ تومان به کار خود خاتمه داد.

این افزایش قیمت ها ناشی از افزایش قیمت مواد اولیه، از سرگیری ساخت و سازها با شروع فصل بهار، افزایش قیمت های جهانی است که خوشبخاته این روند افزایش در پایان هفته گذشته جای خود را به ثبات قیمت داد. یکی از موارد قابل توجه بازار در هفته گذشته اختلاف ۲۰۰۰ تومانی قیمت میلگرد با شمش بود.

در بلاگ آهن سل بخوانید: بازار در انتظار اصلاح قیمت ها

بورس کالا با هدف متعادل سازی قیمت ها و جلوگیری از سوء استفاده برخی افراد به عنوان مرجعی در حوزه فولاد و آهن شکل گرفت اما همواره از سوی فعالان این حوزه با نقدهایی از جمله عرضه و تقاضای نامناسب که منجر به برهم زدن ثبات بازار است مواجه بوده است.

از طرفی به دلیل حل نشدن مشکل تامین برق تولیدکنندگان فولاد و آهن احتمال می رود با گرم تر شدن هوا این واحدهای تولیدی با قطعی برق مواجه شوند که همین امر می تواند منجر به کاهش تولید و از دست دادن جایگاه کشور در حوزه تولید فولاد و آهن در جهان باشد.

همانطور که در تحلیل های گذشته بیان کردیم پیش بینی بازار داخلی و جهانی اصلا قابل پیش بینی نیست و هر لحظه ممکن است اتفاق جدیدی باعث تغییر در روند بازار شود.

استعلام قیمت آهن آلات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
Call Now Button اسکرول به بالا