ahansale

تحلیل هفتگی بازار آهن و فولاد در آهن سل

تحلیل بازار در هفته دوم اردیبهشت

تحلیل هفتگی

اوضاع بازار آهن در هفته دوم از اردیبهشت

اولین روز بازار در ابتدای هفته گذشته با نوسان افزایشی نرخ دلار و رسیدن به مرز ۲۸ هزار تومان آغاز شد و در پایان روز به قیمت  ۲۷ هزار و ۸۳۰  تومان رسید، در انتهای هفته نیز با قیمت ۲۸ هزار و ۱۰۰ تومان به کار خود خاتمه داد.

 اما در بازارآهن خبرها حاکی از ثبات توام با نوسان اندک بود بطوریکه قیمت نبشی و ناودانی ایرانی، قیمت تیرآهن، ورق سیاه، ورق گالوانیزه و وغنی تغییری نداشت و تنها در بخش شاخه فروشی تیرآهن و میلگرد آجدار قیمت ها با ثبات و اندک کاهش در برخی مبادی همراه بود که تا پایان هفته در همین وضعیت باقی ماند.

در ابتدای سال بازار شروع هیجانی داشت و بعد از گذشت مدتی قیمت ها در یک نقطه متوقف شد و بازار با عدم تقاضا و رکود روبرو شد.

اخبار مبنی بر اعمال عوارض صادراتی محصولات فولادی با هدف تامین نیازهای داخلی آن هم در شرایطی که میزان تولید کشور ۲ برابر نیاز است باعث رکود سنگین  بازار و معطوف شدن نگاه ها به سمت بازارهای داخلی شد البته در پی اعتراضات صورت گرفته عوارض برخی محصولات به صورت پلکانی کاهش پیدا کرد و عوارض مشمول محموله های فرودین  نخواهد شد.

از طرفی خبر افزایش ۳۵% هزینه های حمل و نقل که بدون شک افزایش هزینه های تولید و افزایش قیمت محصولات نهایی را در پی خواهد داشت به این رکود و نگرانی ها دامن زده است.

در حال حاضر اخبار و سیاست های اخذ شده در بازار فولاد و آهن، احتمال قطع برق و کاهش تولید در روزهای آینده، بی سرانجامی مذاکرات، عدم استقبال عرضه محصولات در بورس کالا و مسکوت بودن خبر اجرایی طرح ملی مسکن باعث شده تا پیش بینی بازار غیر ممکن شود.

استعلام قیمت آهن آلات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
Call Now Button اسکرول به بالا