ahansale

تحلیل هفتگی بازار آهن و فولاد در آهن سل

اوضاع بازار در هفته دوم اردیبهشت

تحلیل هفتگی

باتوجه به رکود حاکم بر بازار و تعطیلات هفته گذشته شاهد تغییر قیمت چندانی از سوی مبادی فروش نبودیم بطوریکه عرضه آهن آلات در روز چهارشنبه به شنبه یعنی امروز موکل شد. بازار ارز هم تغییر قیمت چندانی نداشت، نرخ دلار در پایان اولین روز کاری ۲۸ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد و تاپایان هفته در همین کانال باقی ماند.

قیمت میلگرد آجدار، نبشی و ناودانی و همینطور تیرآهن تا پایان هفته در بیشتر مبادی فروش تغییر چندانی نداشت. تورم موجود در عرضه محصولات فولادی باعث رکود در بخش مصرف شده بطوریکه برخی از محصولات هفته گذشته از تابلو عرضه بورس حذف شدند پیش بینی می شود دامنه منفی ۳% بتواند به خارج شدن بازار از رکود کمک کند.

مشکلات و نگرانی های بازار فولاد و آهن پیرامون قطعی برق، کاهش تولید داخلی و تولیدات جهانی، قیمت گذاری های دستوری، عوارض صادراتی و همینطور بی سرانجامی برجام به قوت خود پابرجا است. فعالان این حوزه معتقدند تعیین عوارض صادراتی برای محصولات کار درستی نیست و باعث کمرنگ شدن نقش کشور و دوری تولید کنندگان از بازار صادرات خواهد شد.

محصولات فولادی ارزآوری خوبی برای کشور دارند و جایگزین مناسبی برای محصولات نفتی هستند و با توجه به کاهش تولیدات جهانی فولاد و آهن متاثر از وقایع کنونی فرصت خوبی برای پررنگ شدن و گسترش بازارهای صادراتی کشور است اما تعیین  این عوارض باعث خارج شدن کشور از بازار صادرات خواهد شد.

استعلام قیمت آهن آلات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
Call Now Button اسکرول به بالا